top of page
1683966559768.jpg

RÄÄTSA- JA JALGSIMATK JUSSI KANARBIKUNÕMMELE

Matka viib läbi Uuejärve Matkapesa perenaine Marilin Pehka

Uuejärve Matkapesa

5105441

matkapesa@visitkorvemaa.ee

Uuejärve Talu, Pillapalu küla, Anija vald, Harjumaa

  • Facebook

RÄÄTSA- JA JALGSIMATK JUSSI KANARBIKUNÕMMELE

MATKAST

KELLELE

GRUPI SUURUS

Räätsa- ja jalgsimatk on kui avastusretk kõige kaunimal maastikul Eestis ja Põhja-Kõrvemaal. Nimelt alustame matka RMK Koersilla parklast ning liigume üle võrratu Jussi kanarbikunõmme, üle Aegviidu - Liiapeski oosi Võhma rappa, matkame räätsadega rabas ning supleme rabalaukas. Seejärel viib teekond meid edasi jalgsimatkana. Matkadistants orienteeruvalt kuni 15km. Lisaks ujumispausidele teeme ka mustika ja pohla peatusi, ehk leiame ka veel suussulavaid murakaid ja esimesi kukeseeni. Matka ajaline kestus orienteeruvalt 3,5 tundi.

Matk on mõeldud matkasõbrale, kes armastab loodust ja liikumist, kes hindab metsatoitu ja hetkes olemist ning kes on valmis ka pikemat matka ette võtma. 

20 inimest. Matk algab transfeeriga Aegviidust RMK Koersilla parklasse.

MEIST

Uuejärve Matkapesa on elustiili ettevõte, mis propageerib matkamist, liikumist ja looduses viibimist. Matkamine võib olla kui seiklus, kui avastusretk, kui iseenda leidmine ja oma füüsiliste võimete proovilepanek. Kõik see, mis loob meile häid emotsioone ja meeldivaid mälestusi. Igal hetkel avastame ja õpime midagi uut - on see siis loodusseadus, iseenda võimekuse tunnetamine, söödavate taimede korilus või metsloomade toimetuste märkamine. Looduses viibimine õpetab meid austama ja hindama seda kõike, mis meil on olemas kohati liigagi iseenesest mõistetavalt.

bottom of page