top of page
üli lippa_edited.jpg

MESI JA VAHAKÜÜNLAD

Töötoa viib läbi Metsamesinik Ülo Lippa

Metsamesinik Ülo Lippa

5230803

info@metsamesi.ee

Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala lähedal

MESI JA VAHAKÜÜNLAD

TÖÖTOAST

KELLELE

ASUKOHT

Kavas on mee degusteerimine ja mee kvaliteedi hindamine koduste vahenditega, loeng mesilaste tähtsusest ökosüsteemis, vahaküünalde valmistamine ning mesiniku igapäevaeluga tutvumine. Kestus ligikaudu 2,5h.

Sobilik igas vanuses osalistele. Grupi suurus 30 inimest.

Aegviidu Tervisedepoo

MEIST

Minu nimi on Ülo. Mesindusringkondades ka Metsamesinik. Olen Eesti Mesinike Liidu juhatuse liige.


Esimesed kaks päris oma mesilasperet sain juba 14-aastaselt ühelt vanaonult päranduseks. Teadmiste ja kogemuste nappuse tõttu ei läinud mesindus alguses sugugi libedalt, küll pani sülem plehku, küll suri mõni pere kevadeks välja. Tagatipuks pistsid hiired talvel minu 4 pereni paisunud mesila nahka ja tarud jäid mitmeks aastaks tühjaks.
Puu otsast leitud sülem tõi ühte neist elu tagasi. Nüüd võtsin juba asja tõsisemalt, tegin uusi tarusid, käsivurrile sai paigaldatud elektrimootor, hangitud selitusanumad ja muudki inventari. Kui perede arv tasapisi paarikümneni oli kasvanud tekkis tõsisem kaasajastamise vajadus. Välja said ehitatud spetsiaalsed meekäitlusruumid ning sisustatud kaasaegse tööd hõlbustava tehnikaga, lamavtarude kõrvale ilmusid korpustarud.
Korjemaaga on igati hästi - põllumassiivid jäävad mesilaste lennuraadiusest kaugele. Valdav osa meest kogutakse metsvaarikalt ja põdrakanepilt, olenevalt aastast lisandub ka veidi paju, võilille, pohla, pärna, mesika ja kanarbikukorjet.
Toetudes pikaajalistele kogemustele püüan jagada Teiega mõtteid nii mesindamisest kui ka mesindussaaduste kasutamisest.  

bottom of page