top of page
20287108_1701619733182751_1801912761852584694_o.jpg

VILTIMINE

Töötoa viib läbi Annika Klemets Ajaleidja Loomemajast

Ajaleidja Loomemaja

56095030

aegviiduloomemaja@gmail.com

Poolemõisa 2, Aegviidu alev, Anija vald, Harjumaa

  • Facebook

VILTIMINE

TÖÖTOAST

KELLELE

ASUKOHT

Loodus inspireerib. Viltida saab nõelvilttehnikas prossi või aplikatsiooni riideesemele. Inspiratsiooniks võib olla midagi, mida on eelneval matkapäeval kogetud või nähtud. Et ka neil, kes oma loovuses veel nii kindlad ei ole või lihtsalt lõdvestuda tahavad ja et kõigile viltimisprotsess lihtne ja meeldiv oleks, siis mõned loodusteemalised kujundid on töötoa tarvis eelvildist ka ette valmistatud. Eelvildist kujundite seast (nt liblikas, lepatriinu, seen või lind) saab oma lemmiku valida ning seda nõelviltides dekoreerida. Põgusalt räägime huvilistele ka sellest, kuidas käib märgviltimine. Töötoa kestus 1,5-2h.

Gupi suurus 12 inimest, vanus alates 7. eluaastast. Lapsed võiksid olla grupis koos täiskasvanuga, muidu ei jõua kõiki juhendada. 

Ajaleidja Loomemaja

MEIST

Eduelamuse ja positiivse kogemuse pakkumise nimel panustab viltijatesse Ajaleidja Loomemaja looduse- ja inimestelembeline vildikunstnik Annika Klemets, kel viltimise ja inimestega grupis ja individuaalselt töötamise kogemust 18 aastat. Annika arvab, et loomingu eesmärgiks on eelkõige protsessirõõm ja loometöö käiku saadab enamasti mõnus vestlus, rahustav vooseisund ja vahel ka vajalik vaikimine. Annika käe all saab alates oktoobrikuust 2023 Ajaleidja Loomemajas viltimist õppida ja viltloominguga tegeleda nii algaja kui edasijõudnu, omandada saab nõelviltimise oskusi kui ka märgviltimise kunsti. Oled teretulnud iganädalasse viltimisringi, kuid võid aja kokku leppida ja tulla ka oma grupiga või ka individuaalselt. Nõelvilttehnikas saab viltida Annika töötubades näiteks väikseid armsaid meeneid ja aksessuaare, märgvilttehnikas võib viltida näiteks saunamütsi, istumisaluse, lambikupli, joogamati, viltmaali või koguni vesti. Nunovilttehnika hõlmab villa ja kanga kokkuviltimist, selles tehnikas vilditakse näiteks salle, seelikuid, kleite või koguni kardinaid. Tote on viltida mõni äge isikupärane tekstiil, millest ise pärast midagi erilist õmmelda. 

 

Ajaleidja Loomemaja pakub koostegemise rõõmu läbi erinevate tegevuste nii kohalikele kui külalistele. Pakume erinevaid loometegevusi, töötube, trenne ja teenuseid nagu keraamika, viltimine, kokandus, jooga, helimeditatsioonid, hingamine, massaaž ja palju muud. Lisaks pakume võimalust ruume rentida ürituste korraldamiseks, majutust ja toitlustust.
 

bottom of page